Turbūt ne kartą teko pastebėti paspirtuku važiuojant tėvams su vaikais ar tiesiog dviems  jauniems žmonėms. Paspirtukų gamintojai informuoja apie leistiną paspirtuko apkrovą, kuri dažnu atveju siekis iki 100 kilogramų, ir kurios tikėtina laikosi dažnas klientas, norėdamas važiuoti saugiai, išvystyti norimą greitį. Tik laikantis gamintojo ir paspirtukų nuomotojų rekomendacijų, galima išnaudoti visas paspirtukų technines savybes.

Tačiau pakalbėkite apie važiavimą paspirtuku ne vienam, o keliems asmenims. Apie tai, kaip klientai turėtų elgtis važiuodami paspirtukais, ar gali važiuoti paspirtuku keli asmenys, neretai gamintojai, nuomotojai neinformuoja, nes mano, jog pats klientas šią informaciją žino ar turi žinoti.  O pati aplinka vartotojus gali suklaidinti, nes pavyzdžių, kai paspirtuku važiuoja ne vienas asmuo, o keli, pastebima dažnai.  Ir tai tik parodo, kad paspirtukininkai, asmenys, kurie nuomojasi paspirtukus, nežino kaip turėtų elgtis būdami eismo dalyviais. Pastebėtina, kad paspirtukų gamintojai minėdami, kad gali būti pridedamos specialios papildomos rankenos, jeigu važiuojama dviese, vartotojus galimai taip pat klaidina.

Taip pat, neretai paspirtukų vairuotojai važiuoja ir pėsčiųjų takais, tačiau pamiršta, kad paspirtukų vairuotojai yra tokie patys eismo dalyviai kaip ir dviratininkai. Todėl ir taisyklės jiems galioja lygiai tokios pačios.

Taigi, pagal KET (kelių eismo taisykles) vienu paspirtuku važiuoti dviese- negalima.

KET paspirtukininkams rekomenduoja segėti saugos šalmą. O iki 18 metų – šalmas privalomas. O ar žinojote, kad vaikas iki 14 metų negali važiuoti elektriniu paspirtuku?

Daugiau apie  saugų važiavimą paspirtuku, pagrindines taisykles pagal KET galite pasiskaityti ČIA.

Jeigu tirite klausimų, reikia patarimo ar norite rezervuoti paspirtukus, kviečiame su mumis susisiekti tel. 8 600 39 528